ارتفاع شید و آباژور باید چقدر باشد

0

راهنماى انتخاب آباژور مناسب

اصولا بهتر است که شکل آباژور را هماهنگ با لوازم و اشکال بکار رفته در چیدمان محل مورد نظر و دکوراسیون ان در نظر بگیرید.اگر اشکال بکار رفته در وسایل تیز گوشه هستند یک آباژور با گوشه هاى زاویه دار انتخاب کنید،

اگر اشکال موجود در فضاى اتاق گرد هستند ،یک آباژور گرد براى محل مناسب خواهد بود.

علاوه بر این موارد پایه کلاهک آباژور نیز باید از لحاظ شکل با یکدیگر هماهنگى داشته باشند.

ارتفاع شید و آباژور:

ارتفاع کلاهک آباژورى که انتخاب میکنید باید دو سوم ارتفاع پایه اش باشدتا اباژور از نظر اندازه و دید بصرى متناسب باشد.ارتفاع کلاهک باید به اندازه اى باشد که لامپ و سیم کشى هاى داخلى به هیچ عنوان دیده نشود.

از لحاظ پهنا نیز قطر کلاهک باید از پایه ی آن کمى بزرگتر باشد .یعنى بطور نسبى،یک تا چند سانتى متر از پهن ترین قسمت پایه ی ان پهن تر باشد تا آباژور شما فرم ایده آل داشته باشد.

براى اتاق خواب بهتر است  از آباژورى استفاده کنید که ارتفاع مناسبى داشته باشد.

به این معنا ک در صورتى که روى تخت مینشینید یا استراحت میکنید ،نور آن مستقیم به چشم شما نرسد و موجب آسیب رسیدن به ان و احیانا اختلال در خواب شما نشود.

گزینه مناسب براى آباژور اتاق خواب، آباژورهاى رومیزى است که روى پا تختى شما جاى بگیرد.این آباژور را متناسب با فضا و ترجیحا در رنگهاى نه چندان روشن به رنگهاى کرم،شکلاتى یا شیرى انتخاب کنید.

کلاهک آباژور:

معمولا از آباژور به دو منظور استفاده میشود.یکى براى استفاده از نور بیشتر فضا که در این صورت باید از کلاهکهایى که نور را از خود عبور میدهند استفاده کرد.بهترین انتخاب در این مورد کلاهکهاى کریستالى و شیشه اى هستند که بیشترین میزان انتشار نور را دارند.

دلیل دیگر استفاده از آباژور،ایجاد طراحى متفاوت و آوردن رنگ و بافت به محیط است.در این صورت گزینه مناسب استفاده از کلاهکهاى  پارچه اى با رنگ و بافتى هماهنگ با دکوراسیون است.در این حالت شما می توانید میزان نور را با تعیین ضخامت پارچه و همچنین استفاده از سیم کلیدهاى دیمر دار تنظیم کنید.

لوستر سنتر همواره سعى در دادن اطلاعت مفید به مشتریان عزیز میباشد

Leave A Reply

Your email address will not be published.