خواستگاری و راهای نابودی استرس

0

خواستگاری یکی از بهترین روزهای یک انسان است علاوه براینکه سنت پیامبر را رعایت کرده اند شناختی از یکدیگر هم دارند. خواستگاری  استرسهایی دارد و ما باید بدانیم آن مرد عاشق ما است یا فقط به او بگویند زن گرفته ای و این وسط تنها شما میسوزید

خواستگاری

خواستگاری

اغلب افراد در جلسهٔ خواستگاری دچار استرس و اضطراب می‌شوند. برخی از پسران در برابر این استرس تسلیم می‌شوند و سراسر جلسهٔ خواستگاری سکوت اختیار می‌کنند و به تماشای صحبت‌های اعضای خانواده‌شان با خانواده دختر می‌نشینند. این روش مناسبی برای غلبه بر استرس روز خواستگاری و داشتن یک جلسهٔ پربار نیست.

اغلب افراد در جلسهٔ خواستگاری دچار استرس و اضطراب می‌شوند. همین موضوع موجب کاهش توانایی پسر در گفت‌وگو با خانواده دختر می‌شود و بسیاری از صحبت‌های او ناگفته می‌ماند. برخی از پسران در برابر این استرس تسلیم می‌شوند و سراسر جلسهٔ خواستگاری سکوت اختیار می‌کنند و به تماشای صحبت‌های اعضای خانواده‌شان با خانواده دختر می‌نشینند.

این روش مناسبی برای غلبه بر استرس روز خواستگاری و داشتن یک جلسهٔ پربار نیست. از همین رو باید اصول علمی کاهش استرس این روز را فرا بگیرید تا در این جلسه با اولین سؤال از سوی پدر دختر، رنگ از رویتان نپرد و با صراحت و اعتمادبه‌نفس پاسخ دهید

خواستگاری

این اصول عبارت‌اند از:

اصل اول: انتخاب درست

اولین و اصل کاهش استرس و اضطراب لحظهٔ خواستگاری، رعایت اصول انتخاب صحیح همسر آینده است. اگر فرد در انتخاب همسر اشتباه کند و بعد از جلسهٔ خواستگاری، یا خود و خانواده‌اش یا دختر و خانواده او نظر منفی داشته باشند و پاسخ منفی بدهند، یک خواستگاری غیرموفق را تجربه کرده است. علاوه بر اینکه ممکن است از خواستگاری‌های ناموفق دچار ضربهٔ روحی شود، همیشه این خاطرهٔ تلخ به همراهش خواهد بود و خود همین موضوع بذر استرس را در خواستگاری‌های بعدی می‌کارد. از این رو، همیشه خواستگاری نخست خود را بر پایه یک انتخاب درست بگذارید. تناسب سنی، خانوادگی، تحصیلی و اعتقادات مشترک در کنار تفاهم اولیه قبل از شناخت کامل و حتی مقداری تناسب ظاهری، از اصولی است که باید در انتخاب همسر آینده بدان توجه داشت. در این صورت دلیلی برای استرس و اضطراب وجود ندارد.

اصل دوم: هماهنگی‌های پیش از خواستگاری

از چند روز قبل از مراسم خواستگاری همه‌چیز را بررسی کنید، حتی مسیرِ رفتن به منزل دختری که انتخاب کرده‌اید هم اهمیت دارد.

وقت‌شناسی را خیلی جدی بگیرید؛ چراکه در اولین برخورد برای خانوادهٔ دختر خیلی مهم است که خواستگار به‌موقع در مراسم حاضر شود. آشنایی با حساسیت‌های خانوادهٔ دختر به کاهش اضطراب شما کمک بسیاری می‌کند. این حساسیت‌ها را می‌توانید پیش از رفتن به خواستگاری بدون هیچ تعارفی از دختر بپرسید و او هم باید این واقعیت را درک کند که دادن این اطلاعات نه‌تنها بد نیست، بلکه به شناخت شما از خانواده وی کمک می‌کند.

البته در خواستگاری‌هایی که حالت سنتی دارند و دختر و پسر پیش از خواستگاری همدیگر را ندیده‌اند، نمی‌توان بسیاری از این اطلاعات را دریافت کرد؛ اما باز هم راه چاره‌ای در این مواقع وجود دارد و آن هم تحقیقی است که خانواده پسر باید پیش از مراسم انجام دهند تا برخی از این حساسیت‌ها را دریابند.

در هر صورت شایسته است هماهنگی‌های پیش از خواستگاری با دقت فراوانی صورت بگیرد تا زمینه‌های ایجاد استرس و اضطراب به حداقل ممکن کاهش یابد.

اصل سوم؛ مدیریت استرس

آموختن روش‌هایی که می‌توانند استرس را کاهش دهند، در این روز بسیار مفید خواهد بود.

تمرینات آرمیدگی یکی از این روش‌هاست. این روش که تاثیرات مثبت آن به اثبات رسیده است، بر تنفس و آرامش بدن متمرکز است. همان طور که نشسته‌اید، اعضای بدنتان را از حالت تنیدگی خارج کنید و آرام بنشینید. چند نفس عمیق بکشید و سعی کنید دم و بازدم را با ریتمی یکسان انجام دهید. به تنفستان فکر کنید. از جابجاشدن و حرکت تند پا یا دست خودداری کنید. بعد از ۵ دقیقه خواهید دید که استرستان کاهش یافته و از بی‌قراری خبری نیست.

روش دیگر این است که ذهنتان را متوجه یکی از اشیای داخل خانه کنید. به دقت به رنگ و طرح آن نگاه کنید. پرت‌شدن حواس از موضوعی که موجب استرستان شده یک روش موثر برای طولانی‌مدت نیست؛ ولی روشی است که ممکن است به شما کمک کند که تا پایان جلسه خواستگاری استرس کم‌تری داشته باشید.

خواستگاری

کسی که عاشق است چگونه است  و چگونه باید فهمید طرف عاشق است

کسی که عاشق می شود، باید به عشق خود اعتراف کند، غیر از این است؟ مسلما نه! اما این کار برای برخی ها دشوارترین کار ممکن است. اگر شریک زندگی شما هم یکی از این آدمهاست، ناراحت نشوید زیرا که این دسته از آدمها دوست داشتن شان را به گونه دیگری نشان می دهند. اگر می خواهید با نشانه هایی که حاکی از عشق طرف مقابل تان به شماست آشنا شوید، با ما همراه باشید.

1. او همه تلاشش را می کند تا روز بد شما را تبدیل به یکی از بهترین روزها کند.

2. او حتی کوچک ترین کارهایی را که شما انجام داده اید و حرف هایی را که زده اید هم به یاد دارد.

3. او دوست دارد که از تمام جزییات زندگی شما سر در بیاورد، حتی چیزهایی که اهمیت زیادی هم ندارند.

4. او مدام با شما در تماس است.

5. هنگام تصمیم گیری، شما و موقعیت تان را نیز در نظر می گیرد.

6. آهنگ مورد علاقه اش را با شما به اشتراک می گذارد.

7. شما بیش از هر فرد دیگری برای او اهمیت دارید.

8. او از شما سوال می پرسد تا بهتر شما را بشناسد.

9. دوست دارد که دستان شما را در دست هایش بگیرد.

10. با شما مانند یک پرنس رفتار می کند.

11. از این که مراقب شما باشد، لذت می برد.

12. زمانی که به کمک احتیاج دارید، او حاضر است.

13. مناسبت ها را به یاد دارد.

14. با به آغوش کشیدن شما آرام می شود.

15. مجبور نیستید کنار او نقش بازی کنید.

16. تلاش می کند تا شما را برای خانواده و دوستانش عزیز کند.

17. او شما را در آینده اش می بیند.

18. برای شما زمان می گذارد.

19. به نظرات شما احترام می گذارد.

20. وقتی جواب پیغام هایش را نمی دهید، ناراحت می شود.

21. نسبت به شما حس حسادت دارد.

22. نمی تواند دوری از شما را تاب بیاورد.

23. به شما می گوید که چرا برایش عزیزید یا این که چه رفتارهایی از شما او را شاد می کند.

24. می توانید از چشم هایش آنچه را که به زبان نمی آورد، بخوانید.

25. شما اولین نفر در صبح و آخرین نفر در شب هستید که با شما صحبت می کند.

26. در زمان هایی که احتیاج است، از شما معذرت خواهی می کند.

27. حامی شماست و هر کاری برای حمایت شما انجام می دهد.

28. در انتخاب هایش همیشه اولویت با شماست.

29. وقتی با شماست، خوشحال است.

30. دنیای او در شما خلاصه می شود و از این که عاشق شماست، بی نهایت خوشحال است.

اگر عاشق شدید حتما عاشق انسانی شوید که همه از او تعریف کنند نه فقط شما تعریف کنید

اگر عاشق شدید حساب کتاب خانواده اش را بکنید شمایید که فردا باید خانواده او رفت و آمد کنید

اگر عاشق شدید سیع کنید کور نباشید

اگر عاشق شدید عاشق یک نفر بمانید

گردآورنده: وبلاگ یولایف

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.