مزه دار کردن ماهی و رفع بوی بد ماهی

0

مزه دار کردن ماهی موضوع این بخش از مجله خانواده یولایف است . شما میتوانید با روشهای زیر ماهی را خوشمزه کرده و بوی ماهی را از بین ببرید. همچنین این روشها ماهی را خوش طعم تر و ترد تر میکند.

مزه دار کردن ماهی و رفع بوی بد ماهی ، طبخ ماهی و طرز تهیه ماهی

از بین بردن بوی بد ماهی با زنجبیل

به گزارش مجله خانواده یولایف شما میتوانید برای مزه دار کردن ماهی از زنجبیل استفاده کنید. زنجبیل در کنار طعم دار کردن غذا ، کلسترول ان را کاهش داده و همچنین موجب هضم بهتر غذا می شود.

زنجبیل طعم نسبتا تندی دارد. این گزینه برای کسانی که طعم تند را دوست دارند مناسب است.

مزه دار کردن ماهی با تمر هندی

یکی دیگر از روشهای طعم دار کردن ماهی استفاده از تمرهندی است. جالب است بدانید که تمرهندی را در بازار در دو نوع شور و شیرین میتوانید پیدا کنید. تمرهندی رسیده و شیرین مثل میوه خورده می شود. تمرهندی در اصل یک گیاه است که خاصیت ضد درد و ضد باکتریایی دارد . تمرهندی ماهی شما را ترش مزه میکند.

مزه دار کردن ماهی با گشنیز

گشنیز یک سبزی مناسب برای مزه دار کردن ماهی و استفاده از ان در طرز تهیه ماهی است. شما میتوانید از سبزی معطر گشنیز در انواع قلیه، برای پر کردن داخل شکم ماهی و در انواع کاری‌ها استفاده کنید. از خواص گشنیز میتوان به خاصیت میکروب‌زدایی ، ضدنفخ بودن و درمان دل درد اشاره کرد.

طعم دار کردن ماهی با سیر و پیاز

سیر و پیاز طبیعتی گرم و خشک دارند و برای طعم دار کردن ماهی از ان استفاده می شود. در کنار این خواص سیر فشار خون را و پیاز قند خون را هم پایین اورده و بسیار مفید است.

مزه دار کردن ماهی با رزماری

برای از بین بردن بوی بد و تند ماهی، میگو و مرغ میتوانید از گیاه رزماری استفاده کنید. برای اینکه همیشه این گیاه را در منزل داشته باشید باید برگ‌های آن را از ساقه جدا کرده و  داخل دستمال کاغذی بگذارید.

سپس ان را در کیسه فریزی گذاشته و در یخچال نگه داری کنید.

مزه دار کردن ماهی و رفع بوی بد ماهی ، طبخ ماهی و طرز تهیه ماهی

مزه دار کردن ماهی با آبلیمو

شما میتوانید قبل از سرخ کردن ماهی ان را در ابلمیو و پیاز خرد شده بخوابانید. این کار هم بوی بد ماهی را از بین میبرد و هم ان را ترد تر میکند.

همچنین میتوانید قبل از سرخ کردن ماهی ان را در ارد سوراخی و ادویه های دلخواه خوابانده و سپس ان را سرخ کنید.

سر سفره در کنار ماهی میتوانید لیمو ترش بیاورید تا ابش را روی ماهی بریزید و ان را میل کنید.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.